close
تبلیغات در اینترنت

رمز و راز یک عمر دوست داشتنی ماندن • موضوعات
  مطالب تصادفی
  ببینید و..

  تجربه کنید..!
  درباره : سبک زندگی
  ♥بازدید : 254 ♥


  میزان محبوبیت ,دوست داشتنی ماندن,ارتباطات دوستانه

  تابه حال فکر کرده اید چرا برخی افراد محبوب نیستند و در مقابل برخی دیگر هر روز به میزان محبوبیتشان افزوده می شود.

  تجربه نشان می دهد افرادی که از محبوبیت بی بهره هستند نگرانی شان از این بابت است که هرچه مسن تر می شوند شرایط بدتری به سراغشان بیاید در حالی که این موضوع در مورد تمام افراد صدق نخواهد کرد، چرا که برخی در تلاش هستند تا وضعیت را بهبود بخشند و با انجام رفتارهای مناسب بر میزان محبوبیت خود در بین افراد بیفزایند.

  البته باید خاطرنشان کرد، اتفاقات خوب، خاطره انگیز و سازنده آینده، در سنین جوانی است که پایه گذاری می شود و هرچه سن رو به افزایش باشد تمام جوانب زندگی فرد تحت الشعاع قرار خواهد گرفت و ممکن است رنگ فرسودگی به خود بگیرد.

  بر همین اساس باید گفت با پیر شدن کیفیت روابط نیز رنگ دیگری به خود می گیرند که این تغییر نگران کننده خواهد بود و هر چه در این خصوص دقت و توجه بیشتری به کار برده شود از میزان این نگرانی کاسته می شود.

  سوگل بهشتی فرصتی برای دیدن
  همواره باید به این نکته توجه داشت که با ایجاد تغییری هرچند جزئی در سبک زندگی می توان در نظر سایرین محبوب تر جلوه کرد. به عنوان مثال ممکن است یک سالمند، سال ها قبل که روزهای جوانی یا میانسالی اش را می گذرانده است،هنگامی که پشت فرمان اتومبیل می نشسته تا فرزندش را به مدرسه برساند، اگر حین رانندگی از او سؤالی پرسیده می شد، بیشتر از آنکه به سؤال توجه داشته باشد، شش دانگ حواسش به رانندگی بوده تا مشکلی به وجود نیاید اما حالا شرایط تغییر کرده است و نه تنها به واسطه پا به سن گذاشتن نمی تواند رانندگی کند، بلکه ممکن است ناراحت باشد که دیگر اجازه یا فرصت رانندگی ندارد در حالی که نباید این گونه تصور کرد، چرا که باید از زاویه دیگری به موضوع نگاه کند و به نوعی خود را خشنود سازدکه درست است سالمندی مانع رانندگی کردن او شده اما فرصتی فراهم شده تا مدت زمان حضور در اتومبیل را به اطرافش توجه داشته باشد و تمام تغییرات محل زندگی و رفتارهای مردم را که برای به پایان رساندن روزشان در تکاپو هستند به نظاره بنشیند.

  بیدارسازی ذهن
  اگر هر یک از توانایی های خدادادی انسان مختل شود برای برقراری ارتباط دچار مشکل خواهد شد؛ فردی موفق است که بر این محدودیت ها غلبه کند و با وجود یک مشکل سعی داشته باشد روابط اجتماعی خوبی برقرار کند تا نه تنها خود از گردونه زندگی باز نماند، بلکه اطرافیان را نیز به دایره روابط اجتماعی خود میهمان کند.این موضوع با رسیدن به دوره سالمندی شکل دیگری به خود می گیرد. به این معنا که سالمندان به دلیل کهولت سن، معمولاً از برقراری ارتباط با اطرافیان آن هم به شکل سابق، باز می مانند اما نمی توان این محدودیت را دلیلی براین دانست که سالمندان از اطرافیان خود فاصله بگیرند و دایره ارتباطی شان را محدود کنند، بلکه لازم است در رفتارشان تجدید نظر کنند و حتی اگر ممکن است دیرتر از آن که باید فردی را که به دیدارشان می آید، بشناسند باز هم به گرمی از او استقبال کنند و با مهربانی مثال زدنی که مختص دوره سالمندی است برخورد داشته باشند تا در دوران پیری هم ارتباطی مؤثر داشته باشند.

  حلقه های زنجیره دوستی
  بدون شک داشتن زنجیره ای از دوستان یا افرادی که گوشه ای از ذهن ما را به خود اختصاص دهند و در مواقعی که به حضورشان احتیاج داریم یا آنها به بودن ما نیاز داشته باشند برای یکدیگر وقت بگذاریم جزو مواردی خواهد بود که محبوبیت آفرین هستند.

  هرچه بتوان بر حلقه های این زنجیره و تعداد دوستان باوفا و فهیم افزود و در مقابل بتوانیم برای آنها نیز دوستی لایق باشیم بدیهی است که رگه های محبوبیت در ارتباط میان افراد دوانده می شود، از این رو برای حفظ محبوبیت و دریافت مزایای آن لازم است در حفظ و سامان دهی به ارتباطات دوستانه کوشا بود.این قضیه با پا به سن گذاشتن پررنگ تر و مهم تر خواهد شد، چرا که ممکن است همه سالمندان ساعات ابتدایی یا انتهایی روزشان را در اماکن عمومی مثل پارک ها سپری نکنند تا به این واسطه افراد جدیدی را وارد شبکه های دوستی شان کنند، به همین دلیل توصیه می شود دوستان قدیمی که به نوعی سرمایه هایی ارزشمند به حساب می آیند، حفظ شوند و در غیر این صورت با برقرار کردن ارتباط با آنها حتی به صورت تلفنی موجب شادی روحیه شان و البته انسجام بخشی به شبکه دوستان قدیمی شد.

  موضوع مهمی که باید در همین راستا به آن اشاره شود، این است که معمولاً افراد بخصوص زن و شوهرها در زمان هایی که بیشتر از حد همیشگی با یکدیگر هستند و فرصت بودن در کنار یکدیگر را دارند، بیش از آنچه توقع داشته باشند، مشغول مشاجره خواهند شد که این موضوع به دلیل اصطکاک بیشتری است که رابطه آنها به خود می بینند و لازم است برای حفظ احترام و علاقه نسبت به یکدیگر، این زمان ها مورد توجه ویژه قرار گیرند. در همین خصوص می توان نگاه را به سالمندانی معطوف داشت که با رسیدن به دوره بازنشستگی زمان بیشتری در کنار یکدیگر سپری می کنند.

  بهتر است آنها نیز به این نکته دقت داشته باشند که خوب است به جای دامن زدن به بحث و مشاجره ها به این فکر کنند فرصت موجود را بعد از سال ها شلوغی و دلنگرانی برای سر و سامان گرفتن فرزندان به دست آورده اند و اگر شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد و یکی از آنها تنها می ماند، در حسرت همین لحظات می بود، بنابراین فرصت را غنیمت بشمرند و با بهره گرفتن از عطوفت و خوش زبانی، بهترین لحظات دوران سالمندی را برای یکدیگر بسازند.

  درک کردن جوانترها
  درست است که گوشزد کردن اشتباهات یا اشکالات رفتاری به یک دوست، موجب بهبود رفتارهایش خواهد شد، اما منتقد بودن مستلزم این است که با زبانی نرم و البته تأثیرگذار بیان شود. حال تصور کنید قرار باشد فردی که پا به سن گذاشته، مدام از رفتار کوچکترها انتقاد کند، طبیعی است که در این صورت محبوبیت خود را از دست خواهد داد. بنابراین باید این مهم را به ذهن سپرد که سعی شود با وجود رسیدن به دوره سالمندی، جوانترها را به باد انتقاد نگرفت، چرا که آنها نیز باید بسیاری از اتفاقات را تجربه کنند تا بر اساس تجارب به دست آمده، صحیح ترین مسیر را انتخاب کنند و به این ترتیب محبوب بودن سالمندان و بزرگترها نیز حفظ شود.

  وقت گذراندن با کودکان آنقدر شیرین است که افراد متوجه گذران زمان خود نخواهند شد. شیرین زبانی کودکان و رفتارهای دلنشین شان حسی زیبا را به وجود می آورد که اگر بتوان رفتاری پذیرفته شده با آنها داشت، بر علاقه کودکان از بودن در کنار فردی محبوب می افزاید. این موضوع با پای نهادن به دوره سالمندی رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد. در واقع کودکان از بودن در کنار پدربزرگ و مادربزرگ های خوش زبانی که در هر جمله خود، کلماتی زیبا را جای می دهند و با تعریف کردن قصه های شیرین و آموزنده و مطرح کردن ضرب المثل یا معماهای قدیمی لحظات خوشی را برایشان می سازند، لذت می برند.پس به جای اینکه از برخی رفتارهای خارق العاده کودکان نسل جدید تعجب کنید سعی داشته باشید با آنها همراه شوید و با سحر و جادویی که در کلام شیوا و گنجینه دانسته های قدیمی تان نهان است، برایشان پدربزرگ یا مادربزرگی نمونه و دوست داشتنی باشید.
  منبع:iran newspaper

     نویسنده :غریبهنظرات ♥
  مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کیف آرایشی رولی roll n go

  کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go، فوق العاده جا دار، یک وسیله کاربردی برای بانوان. مناسب برای افرادی که می خواهند تمام لوازم آرایش خود را همراه داشته باشند. طراحی زیبا و هوشمندانه ...

  قیمت : 18000 تومان

  
  تبلیغات
  هات آپ | آپلود , آپلود عکس رایگان،آپلود عکس با لینک مستقیم
  عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  اطلاعات
  1394
  1393
  تبلیغات
  دستبند مغناطیسی پاوربالانس
   http://www.takshop91.biz/uploads/13_1392391150.jpg
  میکرو تاچ مکس Micro Touch MAX

   خرید پستی

  شارژر همراه پاور بانک
   خرید پستی

  ساپورت بهاره طرح جين

   http://www.takshop91.biz/uploads/960_1425037969.jpg

  گردنبند دو قلب
   http://www.phototakshop91.com/aks/3/gardanbanddoghalb/2.jpg

  کیف پول و مدارک آلوما والتaluma wallet

   http://www.takshop91.biz/uploads/820_1389978483.jpg

  برس رنگ موی چادویی

  شال جادويي Magic Scarf

  ساپورت طرح چرم مشکی

  گن آه برا اصل هدیه چسب لیفتینگ

   گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

  رنگ مو هات هیوس hair chalk hot huez

  ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دار
   ساعت زنانه نگین دار طرح Love

  لینک ها
  ایران ناز
  روزگار..
  محاسبه WHR
  تبادل لینک رایگان
  ریاضیات
  مدل مانتو و ...
  خنده دارترین ها
  مجله مد
  مد لباس
  شهر آموزش
  بانکداری اسلامی
  خریدآنلاین(دیجی کالا)
  دانلود رایگان انیمیشن
  ایران جیب(اخبار و قیمت های روز)
  پاتوق یو(دانلود رایگان نرم افزار)
  سیستم جامع گلستان(پیام نور)
  ارسال لینک
  تبلیغات متنی
  همیشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسیدی همزمان در کنار دره ای عمیق نیز ایستاده ای
  امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]