close
تبلیغات در اینترنت

 ۱۲ ویژگی جدید و برتر اندروید ۵ • موضوعات
  مطالب تصادفی
  ببینید و..

  تجربه کنید..!
  درباره : اخبار و حوادث
  ♥بازدید : 194 ♥


  روش ارائه اندروید ۵ آبنبات چوبی توسط گوگل کمی متفاوت بود. چیزی که هر ساله معمولا می بینیم، نسل جدید تلفن هوشمند و تبلت نکسوس است. البته اینبار به جای یک مراسم بزرگ، این شرکت ترجیح داد جزئیات آن را در بلاگ رسمی و سایت اصلی اندروید منتشر کند. اگر شما این مراسم ها را دنبال می کنید شاید این سوال را در ذهن داشته باشید که چه ویژگی هایی در این نسخه از اندروید جدید است و آن را برتر می کند؟

   

  ما در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۲ قابلیت برتر و جدیدی که در اندروید آبنبات چوبی وجود دارد، آشنا نماییم. البته این موارد همه امکانات جدید اندروید ۵ نیست و در واقع یک لیست از برترین های آنها است.

   

  Tap and Go

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  انتقال تنظیمات و اپلیکیشن ها در بین دو تلفن هوشمند قدیمی و جدید، در اندروید هیچگاه تا به این اندازه آسان و راحت نبوده. قطعا با خرید یک دستگاه جدید اندرویدی معمولا باید تمامی اپلیکیشن های مورد نیاز را از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب نمود. بدلیل تنوع بالای نرم افزاری و سخت افزاری در اکوسیستم اندروید، این مورد یک مشکل محسوب می گردد که باید آن را حل کرد.

   

  با قابلیت Tap and Go در چند مرحله ی آسان می توانید این مشکل را رفع کنید. اگر شما دو تلفن هوشمند که اندروید ۵ آبنبات چوبی بر روی آنها نصب است در اختیار دارید، می توانید دو دستگاه را با استفاده از NFC با یکدیگر مرتبط سازید. تلفن هوشمند قدیمی بعد از آن با استفاده از بلوتوث تمامی موارد و جزئیاتی را که باید در دستگاه جدیدتان نصب شود ارسال خواهد کرد.


  Ok Google

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  چندین بهینه سازی در اندروید ۵ آبنبات چوبی، از موتورولا الهام گرفته شده. اولین مورد امکان گفتن عبارت Ok Google است. حتی هنگامی که دستگاه شما در حالت آماده به کار نباشد (Standby). پس از گفتن این عبارت، تلفن هوشمند شما به حالت آماده به کار در رفته و آماده ی جستجوی صوتی، ارسال پیام، ایجاد تماس و غیره خواهد بود. اگرچه که این مورد نیاز به همخوانی سخت افزاری نیز دارد اما امیدواریم در نکسوس ۶ و نکسوس ۹ از آن پشتیبانی شود.

   

  حالت آماده به کار با دوبار ضربه زدن

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  در مورد باز کردن قفل صفحه و آماده به کار کردن دستگاه های اندرویدی صحبت می کنیم. شما می توانید با دوبار لمس پشت سر هم بر روی صفحه نمایش تبلت نکسوس ۹ این دستگاه را به حالت آماده به کار درآورید. همانند قابلیت Ok Google، این ویژگی نیز نیازمند همخوانی سخت افزاری است. بنابر این در مورد تلفن هوشمند نکسوس ۶ نیز مانند تبلت نکسوس ۹ این امکان وجود دارد.


  صفحه نمایش Ambient

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  ویژگی دیگری که اندروید ۵ آبنبات چوبی از تلفن هوشمند موتو ایکس شرکت موتورلا الهام گرفته، امکان مشاهده اطلاعات مفید و مختصر بر روی صفحه نمایش بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن های مربوطه است. این قابلیت در نکسوس ۶ کمی پیشرفته تر است. در واقع شما می توانید دو نسخه مشکی و سفید از آنچه که می خواهید در صفحه ی قفل نمایش یابد را مشاهده نمایید.

   

  باز کردن قفل با تشخیص صورت

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  باز کردن قفل با صورت در اندروید هیچگاه به این خوبی عمل نکرده است. این ویژگی مانند یک قابلیت جادویی است که توان تشخیص صورت شما را دارد ولی سرعت آن کمی کند بوده و برای تشخیص صحیح نیازمند نور کافیست. در اندروید ۵ آبنبات چوبی، گوگل این ویژگی را بهینه سازی کرده. به محض روشن کردن صفحه نمایش در پس زمینه فعال می شود.

   

  از آنجا که هم اکنون شما می توانید با اطلاع رسانی هایی که در صفحه قفل نمایش می یابند تعامل داشته باشید، ایده این است که شما صفحه نمایش را روشن می کنید و  احتمالا با تعدادی اعلان در صفحه قفل مواجه خواهید شد، و برای باز کردن قفل و انجام کارهایتان می توانید از باز کردن قفل با تشخیص صورت استفاده نمایید.


  اعلانات صفحه قفل

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  مانند آیفون، در اندروید ۵ آبنبات چوبی نیز شما می توانید اعلانات مختلف را در صفحه قفل مشاهده کنید. در اندروید اعلاناتی که در صفحه قفل نمایش می یابند اساسا با اعلاناتی که در نوار کرکره ای اندروید که از بالای نوار وضعیت به سمت پایین می کشید، یکی است. در اندروید شما تعداد زیادی اطلاع رسانی داخلی نیز دریافت می کنید. می توانید ایمیل ها را بایگانی کنید، با یک لمس پاسخ ایمیل یا پیامی را بدهید، اعلانات را برای مشاهده جزئیات بیشتر باز کنید و مواردی از این قبیل. حال شما می توانید تمامی این اعمال را در صفحه قفل نیز انجام دهید.

   

  اگر اپلیکیشن هایی مانند ایمیل بر روی دستگاه خود دارید که شاید اطلاعات مورد نمایش آنها برای شما بسیار حساس و شخصی است و می خواهید فقط اطلاعات مختصری از آنها نمایش یافته و نیز جزئیات محرمانه تان قابل دیدن نباشند، می توانید آنها را تنظیم نمایید. در اینصورت فقط اطلاعات دلخواه شما بر روی صفحه قفل قابل مشاهده خواهد بود.

   

  حالت تقدم (Priority Mode)

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  بهترین بهنیه سازی ای که گوگل در اندروید ۵ آبنبات چوبی در بخش اعلانات انجام داده ویژگی جدیدی است که گوگل آن را حالت تقدم (Priority Mode) نامیده. این حالت کمی شبیه حالت معروف مزاحم نشوید (Do Not Disturb) در آیفون است، ولی در اینجا قرار است کمی هوشمندتر عمل کند. شما می توانید تعیین کنید که حتی در حالت Priority Mode چه اپلیکیشن هایی امکان فعالیت داشته باشند.

   

  چیزی که این قابلیت را بهتر هم می کند امکان تعیین بازه ی زمانی برای تبدیل شدن اعلانات به حالت معمولی است. همچنین یک حالت بی صدای کلی نیز وجود دارد که همه ی صدا ها را خاموش خواهد کرد. حتی آلارم ها را می توانید از این طریق مدیریت کنید.


  حالت میهمان

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  مدتی است که اندروید قابلیتی برای استفاده ی چندین کاربر در تبلت ها معرفی کرده است. در نسخه ۵ اندروید آبنبات چوبی، یک حالت دیگر به نام حالت میهمان (Guest Mode) وجود دارد که از علاوه بر تبلت ها از تلفن های هوشمند نیز پشتیبانی می کند. هدف ایجاد محیطی تمیز، امن و قابل استفاده برای افرادیست که احتمالا از دستگاه اندرویدی تان استفاده می کنند. در حالت میهمان سایر افراد حتی قادر به ورود به ایمیل و بررسی آن نیز خواهند بود.


  سنجاق کردن اپلیکیشن ها (Pin Apps)

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  گاهی اوقات شاید استفاده از حالت میهمان آنچان کارایی نداشته باشد. ممکن است شما بخواهید فقط یک بازی را اجرا کرده و دستگاه را به کودک خود بدهید اما نمی خواهید به او اجازه دهید تا به ایمیل شما سرک بکشد. اندروید ۵ آبنبات چوبی ویژگی جدید دارد که یک سنجاق به کارت هایی که در بخش مالتی تسکینگ قرار دارند اضافه می کند. امکان فعال کردن این قابلیت از طریق بخش تنطیمات وجود دارد. در این حالت با انتخاب اپلیکیشن های مورد نظر، امکان مشاهده آنها بدون وارد کردن رمزعبور وجود ندارد. این ویژگی چیزی شبیه به قابلیت Guided Access در آیفون است که البته در اینجا کمی استفاده از آن آسان تر است. در ویدئویی که در ادامه قرار داده شده به خوبی این قابلیت را مشاهده خواهید کرد.


  تنظیمات سریع بهینه شده

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  دسترسی سریع به تنظیمان مجددا سازماندهی شده است و دسترسی به گزینه های مختلف تنظیمات اکنون آسان تر شده. علاوه بر این اسلایدر روشنایی که در این قسمت می بینید کمی باهوش تر عمل می کند و در حالت پیشفرض به نور محیط با هر سطح روشنایی پاسخ می دهد.

  در مورد اسلایدر صحبت کردیم پس بد نیست در مورد اسلایدر کم و زیاد کردن صدا که با فشردن دکمه های فیزیکی افزایش و کاهش صدا بر روی تلفن هوشمند یا تبلت به صورت پاپ آپ نمایش می یابد نیز توضیح دهیم. این بخش نیز کمی باهوش تر شده. در این قسمت دکمه هایی برای تنظیم صدای اعلانات در حالت های مختلف اضافه شده است.


  مالتی تسکینگ جدید

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  نمای مالتی تسکینگ اکنون نام جدیدی داشته و از طراحی متریال نیز بهره گرفته است. هر اپلیکیشن با یک کارت بزرگ نمایش می یابد و اپلیکیشن ها روی یکدیگر قرار گرفته و شما با اسکرول می توانید به برنامه هایی که اخیرا باز کرده اید دسترسی داشته باشید. اما چیزی که واقعا خوب به نظر می رسد امکان ایجاد چند کارت توسط هر اپلیکیشن است. برای مثال فرض کنید شما در حال ارسال یک ایمیل هستید و در طرفی در صفحه اصلی اپلیکیشن ایمیل، در حال مطالعه ی لیست ایمیل های دریافتی می باشید، در این حالت شما با استفاده از مالتی تسکینگ اندروید ۵ آبنبات چوبی قادر خواهید بود به هر کدام از این صفحات در اپلیکیشن ایمیل سوئیچ کرده یا دیگری را ببندید.


  طراحی متریال

   

  اپلیکیشن تلفن هوشمند, اندروید آبنبات چوبی

   

  آخرین و بهترین موردی که در نسخه ۵ اندروید آبنبات چوبی به چشم می خورد، شاید طراحی متریال بوده و این طراحی در واقع یک باز طراحی کلی برای بخش های مختلف اندروید است. طراحی های جدیدی نیز در بخش های مختلف صورت پذیرفته. برای مثال در بخش مخاطبین، اندروید برای کارت هر مخاطب یک رنگ تصادفی و پویا را بر اساس تصویر آن مخاطب در نظر می گیرد. رنگهایی زنده و شاداب مانند قرمز، نارنجی و غیره که کار با دستگاه را برای شما لذت بخش تر از هر زمانی می کند.

  منبع:digiato.com  نویسنده :غریبهنظرات ♥
  مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کیف آرایشی رولی roll n go

  کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go، فوق العاده جا دار، یک وسیله کاربردی برای بانوان. مناسب برای افرادی که می خواهند تمام لوازم آرایش خود را همراه داشته باشند. طراحی زیبا و هوشمندانه ...

  قیمت : 18000 تومان

  
  تبلیغات
  هات آپ | آپلود , آپلود عکس رایگان،آپلود عکس با لینک مستقیم
  عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  اطلاعات
  1394
  1393
  تبلیغات
  دستبند مغناطیسی پاوربالانس
   http://www.takshop91.biz/uploads/13_1392391150.jpg
  میکرو تاچ مکس Micro Touch MAX

   خرید پستی

  شارژر همراه پاور بانک
   خرید پستی

  ساپورت بهاره طرح جين

   http://www.takshop91.biz/uploads/960_1425037969.jpg

  گردنبند دو قلب
   http://www.phototakshop91.com/aks/3/gardanbanddoghalb/2.jpg

  کیف پول و مدارک آلوما والتaluma wallet

   http://www.takshop91.biz/uploads/820_1389978483.jpg

  برس رنگ موی چادویی

  شال جادويي Magic Scarf

  ساپورت طرح چرم مشکی

  گن آه برا اصل هدیه چسب لیفتینگ

   گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

  رنگ مو هات هیوس hair chalk hot huez

  ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دار
   ساعت زنانه نگین دار طرح Love

  لینک ها
  ایران ناز
  روزگار..
  محاسبه WHR
  تبادل لینک رایگان
  ریاضیات
  مدل مانتو و ...
  خنده دارترین ها
  مجله مد
  مد لباس
  شهر آموزش
  بانکداری اسلامی
  خریدآنلاین(دیجی کالا)
  دانلود رایگان انیمیشن
  ایران جیب(اخبار و قیمت های روز)
  پاتوق یو(دانلود رایگان نرم افزار)
  سیستم جامع گلستان(پیام نور)
  ارسال لینک
  تبلیغات متنی
  همیشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسیدی همزمان در کنار دره ای عمیق نیز ایستاده ای
  امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]