close
تبلیغات در اینترنت

راهنمای انتخاب کاناپه برای نشیمن • موضوعات
  مطالب تصادفی
  ببینید و..

  تجربه کنید..!
  درباره : دکوراسیون و چیدمان
  ♥بازدید : 198 ♥


  خريد كاناپه از بزرگ ترين هزينه‌هايی است كه شما برای مبلمان می كنيد و شايد هميشگی ترين. حتی اگر يك كاناپه را برای مصرف موقتی بخريد، ناگهان متوجه خواهيد شد كه از اتاق نشيمن به اتاقی معمولی تر و بعد زيرزمين می رود. پيش از آن‌كه متوجه شويد ده سال يا بيش‌تر گذشته است و اين خريد لحظه‌ای شما تبديل به بخشی از زندگی شما شده است. پس پيش از خريد يك كاناپه خوب فكر كنيد.

  كاناپه‌های باكيفيت مستحكم و قوی هستند. برای امتحان استحكام آن روی آن بيافتيد و سپس آن را از يكی از گوشه‌هايش بلند كرده و تكان دهيد. اگر احساس سبكی و لغزندگی كرديد كاناپه خوبی را انتخاب نكرده‌ايد. به‌دنبال كاناپه‌هايی باشيد كه چهارچوب آن‌ها از چوب‌های قوی مانند چوب درخت بلوط، توسكا، فان، افرا، و يا تخته‌های سه‌لايی باكيفيت ساخته شده باشد. فنرهای مارپيچی با دست دوخته‌شده نشانه يك مبلمان خوب هستند، اما فنرهای مارپيچی  Sشكل نيز می توانند راحتی خوبی به وجود بياورند. فنرهای مارپيچی معمولی نمونه ازران‌قيمت اين فنرها هستند.


  داخل اكثر بالشتک ها از فوم پلی يورتان پر شده است و هر چه اين فوم متراكم‌تر باشد، سنگين‌تر و دوام آن بيش‌تر خواهد بود. در مبلمان های ارزان قيمت بالشتک فقط با فوم پولی يورتان پر شده است. در مبلمان‌های باكيفيت‌تر از پنبه‌های داكرون استفاده می شود. كاناپه‌های باكيفيت‌تر تركيبی از مواد مختلف هستند كه شامل پنبه و فنر هستند كه داخل فنرها با فوم و پَر، پُر شده است.


  بهترين كاناپه‌ها دارای محل‌های اتصال مستحكمی هستند و كناره‌های آن‌ها هم با چسب و هم ميخ به هم متصل شده‌اند. كاناپه‌های باكيفيت دارای پايه‌هایی هستند كه جزئی از چهارچوب است و به آن متصل نشده است (اگرچه نوع بازشدنی آن كار حمل و ‌نقل كاناپه را ساده‌تر می كند).


  با توجه به توان مالی تان بهترين كاناپه‌ای كه می توانيد را بخريد چراكه قرار است مدت‌ها از آن استفاده كنيد. به علاوه ترميم يك كاناپه خوب هزينه كم‌تری نسبت به خريد يك كاناپه جديد دارد.

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  كاناپه‌ای انتخاب كنيد كه با چيدمان و طراحی فضای شما متناسب باشد. اگر طراحی داخلی شما سنتی است، از كاناپه‌ای با دسته‌های نيم‌دايره و رل‌شده، پشتی منحنی، و بالشتك‌های دامن‌دار و تافته استفاده كنيد.كاناپه‌های مدرن خطوط ساده‌تر، تزئينات كم‌تر، و جزئيات بيش‌تری دارند.

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  ابعاد اتاق را در نظر بگيريد و براساس آن كاناپه‌ای را انتخاب كنيد كه عرض، طول، و ارتفاع آن مناسب فضای شما باشد. اگر مطمئن نيستيد، می توانيد با چسب‌های كاغذی يا نوارهای آبی كف اتاق را تقسيم‌بندی كنيد و براساس آن در مورد اندازه كاناپه تصميم بگيريد و يا می توانيد با جعبه‌های خالی يك كاناپه بسازيد و پس از چند روز در مورد ابعاد آن تصميم بگيريد.

   

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  اگر می خواهيد ساعات طولانی بر روی كاناپه لم بدهيد و يا روی آن مطالعه كنيد و چرت بزنيد، از فاصله بين دسته‌ها مطمئن شويد. فقط به طول كلی آن بسنده نكنيد چراكه عرض دسته‌ها بر روی فضای بين آن‌ها تاثير می گذارد.

   

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  اگر فضای كمی در اختيار داريد از كاناپه‌هايی استفاده كنيد كه دسته‌های كوچك دارند و يا اصلا بدون دسته هستند. اين كار باعث می شود تا فضای شما بزرگ‌تر به نظر برسد.

   

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  چند نفر مهمان خواهيد داشت؟ شايد سوال احمقانه‌ای باشد اما واقعيت اين است كه هيچ‌كس دوست ندارد كه بر روی شكاف‌ها بنشيند. اگر كاناپه شما دارای دو بالشتك است فقط دو نفر از آن می توانند استفاده كنند. اگر می خواهيد تعداد بيش‌تری روی كاناپه بنشينند از كاناپه‌هايی با سه بالشتك يا بالشتك‌های سرتاسری كه بالشتك نيمكتی نام دارند استفاده كنيد.

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  كاناپه‌ها يكی از اين دو نوع پشتی را دارند: پشتی بالشی كه دارای بالش‌ها و كوسن‌هايی قابل جابه‌جايی در پشت است، يا پشتی ثابت كه به كف كاناپه وصل شده است.

   

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  كاناپه‌هايی كه پشتی بالشی دارند راحت‌تر و جذاب‌تر هستند، اما يك عيب دارند: اگر خيلی از آن‌ها خوب استفاده نكنيد شكل آن‌ها كمی تغيير می كند. اگر از آن دسته افراد هستيد كه دائما روی كاناپه می خوابيد و از آن زياد استفاده می كنيد كاناپه‌هايی كه دارای پشتی های ثابت هستند بيش‌تر مناسب كار شما هستند.

   

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  هنگام انتخاب كاناپه فقط به اندازه آن توجه نكنيد، بلكه عمق نشيمن‌ها و زاويه پشتی آن نيز در راحتی شما تاثيرگذارند. چگونه بفهميم چه عمقی برای ما مناسب است؟ اگر صندلی و يا كاناپه‌ای را می شناسيد كه در آن احساس راحتی می كنيد، فاصله بين زانوی خود و جايی كه پشت شما با پشتی كاناپه تماس پيدا می كند را اندازه بگيريد و بعد كاناپه‌ای را بخريد كه اين اندازه را دارد.

   

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  از آن جايی كه خريد كاناپه هزينه بر است، همه ما می خواهيم كاناپه‌ای بخريم كه هميشه به روز باشد. بهترين راه استفاده از كاناپه‌هايی است كه پارچه آن‌ها رنگی خنثی دارند. با اين كار هميشه می توانيد از كوسن‌هايی با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف استفاده كنيد. در ضمن مزيت اين كار اين است كه هر گاه خواستيد تغيير دكوراسيون دهيد می توانيد كوسن‌ها را با قيمت كمی عوض كنيد.

   

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه

  اگر در خانه كودك داريد و داشتن كاناپه‌ای با رنگ‌های خنثی نگران‌تان می كند، از كاناپه‌هايی با رنگ‌های تيره‌تر يا طرح‌های ظريف استفاده كنيد. به ياد داشته باشيد كه پارچه‌های مصنوعی بادوام‌تر هستند و رنگ‌های بيش‌تری دارند و هم‌چنين تميزكردن آن راحت است. پارچه‌هايی كه دوخت محكم‌تری دارند و پارچه‌های سنگين مانند چرم دوام بيش‌تری دارند. از پاچه‌های اطلسی، حرير، و ابريشمی استفاده نكنيد مگر زمانی كه از كاناپه استفاده زيادی نمی كنيد.

  راهنمای خرید کاناپه,اصول خرید کاناپه


  هر پارچه‌ای كه انتخاب می كنيد، از فروشنده بخواهيد كه نمونه آن يا تكه‌ای از آن را به شما بدهيد تا شما بتوانيد پيش از خريد آن را امتحان كنيد. با اين كار می توانيد اين پارچه را زير نور اتاق خود و در كنار ديگر اجزای اتاق امتحان كنيد. چون پول زيادی بابت يك كاناپه می دهيد پس به همه جزئيات آن توجه كنيد.


  منبع : chidaneh.com  نویسنده :غریبهنظرات ♥
  مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کیف آرایشی رولی roll n go

  کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go، فوق العاده جا دار، یک وسیله کاربردی برای بانوان. مناسب برای افرادی که می خواهند تمام لوازم آرایش خود را همراه داشته باشند. طراحی زیبا و هوشمندانه ...

  قیمت : 18000 تومان

  
  تبلیغات
  هات آپ | آپلود , آپلود عکس رایگان،آپلود عکس با لینک مستقیم
  عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  اطلاعات
  1394
  1393
  تبلیغات
  دستبند مغناطیسی پاوربالانس
   http://www.takshop91.biz/uploads/13_1392391150.jpg
  میکرو تاچ مکس Micro Touch MAX

   خرید پستی

  شارژر همراه پاور بانک
   خرید پستی

  ساپورت بهاره طرح جين

   http://www.takshop91.biz/uploads/960_1425037969.jpg

  گردنبند دو قلب
   http://www.phototakshop91.com/aks/3/gardanbanddoghalb/2.jpg

  کیف پول و مدارک آلوما والتaluma wallet

   http://www.takshop91.biz/uploads/820_1389978483.jpg

  برس رنگ موی چادویی

  شال جادويي Magic Scarf

  ساپورت طرح چرم مشکی

  گن آه برا اصل هدیه چسب لیفتینگ

   گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

  رنگ مو هات هیوس hair chalk hot huez

  ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دار
   ساعت زنانه نگین دار طرح Love

  لینک ها
  ایران ناز
  روزگار..
  محاسبه WHR
  تبادل لینک رایگان
  ریاضیات
  مدل مانتو و ...
  خنده دارترین ها
  مجله مد
  مد لباس
  شهر آموزش
  بانکداری اسلامی
  خریدآنلاین(دیجی کالا)
  دانلود رایگان انیمیشن
  ایران جیب(اخبار و قیمت های روز)
  پاتوق یو(دانلود رایگان نرم افزار)
  سیستم جامع گلستان(پیام نور)
  ارسال لینک
  تبلیغات متنی
  همیشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسیدی همزمان در کنار دره ای عمیق نیز ایستاده ای
  امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]