close
تبلیغات در اینترنت

چگونه شب های خاطره انگیزی در کنار خانواده مان داشته باشیم؟ • موضوعات
  مطالب تصادفی
  ببینید و..

  تجربه کنید..!
  درباره : جالب و خواندنی
  ♥بازدید : 469 ♥


  اعضای خانواده ,خانواده مناسب ,شب های خاطره انگیز

  در اینجا توصیه و پیشنهادهایی برای آن شب‌های خاص ارائه می‌شود، چنانچه اعضای خانواده‌تان برنامه زمانبندی فوق‌العاده شلوغی نداشته باشند می‌توانند از آنها نهایت لذت را ببرند.

  در دنیای پر مشغله امروز خانواده‌ها زمان بسیار اندکی دارند که برای با هم بودن صرف کنند. اما همین زمان‌های کوتاه و اندک نیز می‌تواند بسیار مفید و خوب باشد در صورتی که بتوانید بهره لازم و کافی را از آنها ببرید.

  اگر ظاهرا اعضای خانواده شما هر یک به راه خود می‌روند و کمی از هم فاصله گرفته‌اند، زمانی را در هر هفته یا شب‌های خانوادگی ویژه‌ای را در هفته برای با هم بودن در نظر بگیرید. در اینجا توصیه و پیشنهادهایی برای آن شب‌های خاص ارائه می‌شود، چنانچه اعضای خانواده‌تان برنامه زمانبندی فوق‌العاده شلوغی نداشته باشند می‌توانند از آنها نهایت لذت را ببرند. خانواده‌های مختلف علایق متفاوتی دارند، اما هر خانواده‌ای باید یک یا چند فعالیت جالب و هیجان انگیز را بیابد و از آنها برای گرم کردن بیشتر کانون خانوادگی و سرگرمی و لذت اعضای خانواده بهره ببرد. البته، هر یک از این فعالیت‌ها می‌توانند در هر زمانی انجام بشوند، اما در صورتی که یک فعالیت را برای سرگرمی و لذت بردن خانواده تان در نظر بگیرید و آن را در شبهای خاص و مشخصی انجام دهید، شما سنتی را راه می‌اندازید که اعضای خانواده را در کنار هم نگه می‌دارد و باعث ایجاد خاطره‌هایی خوش می‌گرددکه در تمام طول عمر در اذهان افراد خانواده نقش می‌بندد.

  شام همراه با خواندن مطلب
  همه آنچه که برای شام همراه با خواندن مطلب نیاز دارید یک شام است و چیزی برای خواندن! به جای گفتگو و مکالمه معمولی که سر میز انجام می‌شود، اعضای خانواده می‌توانند سر میز شام چیزی مطالعه کنند. شام همراه با مطالعه به دو روش اجرا می‌شود: هر یک از اعضای خانواده می‌تواند مطلب خودش را برای مطالعه سر شام بیاورد. مطالب نباید در مورد کار یا تکالیف و درس مدرسه و دانشگاه باشد! خانواده با هم بر روی خواندن مطلبی خاص توافق می‌کنند. این مطلب باید چیزی باشد که همه اعضای خانواده از خواندن و شنیدن آن لذت ببرند، که بتواند چالش نیز ایجاد کند! نمایشنامه هم می‌تواند برای خواندن دسته جمعی افراد خانواده مناسب باشد، اما به این شرط که هر فردی بتواند نقش متفاوتی را به عهده بگیرد و بخواند. این شا‌م‌ها اهمیت و لذت خواندن را دو چندان می‌کنند.

  شب بازی
  یک شب در هفته یا هر دو هفته یکبار شبی را برای بازی کردن یک یا دو بازی اختصاص دهید. شاید بعضی از اعضای خانواده باید کمی تلاش کنند تا زمانی را برای شب‌های بازی منظم، تنظیم کنند، اما بی‌شک به زحمتش می‌ارزد. فقط مطمئن شوید که بازی‌هایی را که انتخاب می‌کنید برای کودکان هم جالب و چالش‌برانگیز باشد. بسیاری از بازی‌های معروف آنقدر سرگرم کننده نیستند که بتواند بچه‌ها را کل شب سرگرم و هیجان‌زده کنند و همه بازی‌ها را هم نمی‌توان با کل اعضای خانواده بازی کرد. شما باید بازی‌هایی را انتخاب کنید که هم بچه‌ها و هم خانواده همگی با هم بتوانند آنها را انجام دهند و از آن بازی‌ها لذت وافر ببرند.

  شب فیلم
  تماشای فیلم فعالیت دیگری است که اعضای خانواده با هم می‌توانند از انجام آن لذت ببرند. همه آنچه نیاز دارید یک فیلم و کمی پاپ کورن است. اگر کمی خلاقیت صرف کنید و زمان بگذارید، بچه‌ها می‌توانند برای فیلم پوستر و بلیط درست کنند. اگر شما فیلمی را جمعه کرایه کنید و برنامه‌ریزی کنید تا آن را شنبه شب ببینید، کودکان زمان کافی دارند تا پوستر و بلیط آماده کنند. ممکن است سخت باشد که فیلمی پیدا کنید که همه اعضای خانواده از آن لذت ببرند. بعضی از فیلم‌های کارتونی هم برای همه خانواده مناسب‌اند و حتی افراد بزرگسال از دیدن آنها لذت می‌برند. شما ممکن است حتی فیلم‌های آموزشی با موضوعات مورد علاقه تمامی افراد خانواده خصوصا کودکان پیدا کنید، مانند فیلم‌های فضایی و آتشفشان.

  شب موسیقی
  خواه خانواده شما اهل موسیقی باشند یا نه، شما می‌توانید هر دو هفته یا بیشتر شبی را برای شب موسیقی تعیین کنید. شما می‌توانید DVD یا ویدئوی موسیقی کودکان را به اتفاق تماشا کنید، مانند اشعار کودکانه؛ و با آلات موسیقی، موسیقی بنوازید یا فقط بخوانید، می‌توانید به CD گوش کنید و بنوازید، یا می‌توانید موسیقی خودتان را بسازید. اگر هیچ کس در خانواده شما اهل موسیقی نیست، از ابزار الات موسیقی اسباب‌بازی یا هر چیز دیگری که بتوان با آن موسیقی اجرا کرد استفاده کنید، حتی کازوخانگی (نوعی ساز بادی اسباب بازی است)، قابلمه و قاشق چوبی، می‌تواند خیلی جذاب و جالب باشد. نه تنها این کار یک فعالیت خوب خانوادگی است، بلکه روش مناسب و خوبی برای آشنا کردن بچه‌ها با موسیقی است.

  شب هنر
  اگر خانواده شما هنر را به موسیقی ترجیح می‌دهند، شما می‌توانید یک شب هنری خاطره‌انگیز داشته باشید، که در طول شب همه اعضای خانواده یا نقاشی و رنگ‌آمیزی کنند یا کارهای هنری خلق نمایند. هر شب می‌تواند یک تم مخصوص و ویژه داشته باشد، برای مثال «طبیعت»، بنابراین با توجه به علاقه هر یک از اعضای خانواده به نقاشی، طراحی یا کار با خاک رس، چیزی متناسب و مربوط به طبیعت بسازيد و خلق کنيد. یا خانواده می‌تواند یک شیوه و ابزار را برای هر یک از شب‌های هنری انتخاب کند، برای مثال یک شب را فقط به نقاشی اختصاص دهید، شب هنری بعد را به طراحی و ... . شما می‌توانید تکنیک‌های متفاوت را با رنگ‌ها، نقاشی و قلم مو ایجاد کنید. کوچک‌ترین فرد خانواده می‌تواند با رنگ‌های انگشتی کار کند، یا اینکه همه اعضای خانواده از رنگ انگشتی استفاده نمایند.

  شب علم و آزمایشات علمی
  خانواده‌هایی که از علم لذت می‌برند، دو شب در هفته را می‌توانند برای آزمایشات علمی ساده در نظر بگیرند. اطلاعات ارزشمندی را برای این آزمایشات علمی می‌توانید از اینترنت و سایت‌های علمی تهیه کنید. بیشتر آنها ساده و ارزان هستند و همه آنها جالب و فوق‌العاده‌اند، و تجارب زیبایی را برای شما و اعضای خانواده ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید کتاب‌های بسیاری با آزمایشات علمی ساده در کتابخانه محل یا کتاب فروشی پیدا کنید و برای آزمایش‌های‌تان از آنها استفاده نمایید.

  شب نمایش
  اگر خانواده شما عاشق تئاتر و نمایش هستند، پس یک شب نمایش می‌تواند شب خانوادگی فوق‌العاده‌ای باشد. شما می‌توانید برای بچه‌ها نمایشنامه‌هایی از کتاب‌های کودکان انتخاب کنید. و همچنان که فرزندانتان بزرگتر می‌شوند می‌توانید متن‌ها و نمایشنامه‌های سخت‌تری را انتخاب نمایید. با انتخاب نمایشنامه‌های ساده‌تر و کوتاهتر، آماده شدن و تهیه لباس و مکان بازی راحت‌تر می‌شود، و سپس شما زمان بیشتری دارید تا تمرین کنید و در شب موعود اجرا نمایید. برای کارهای طولانی‌تر و مشکل‌تر، شما می‌توانید در هفته اول فقط نمایشنامه را بخوانید و در هفته بعد روی اجرای آن کار کنید. تمامی راهکارها و توصیه‌های فوق می‌توانند فرصت‌های طلایی و ارزشمندی برای خلق خاطراتی زیبا و قشنگ در کنار اعضای خانواده برای‌تان ایجاد نمایند خاطراتی که همیشه در ذهن تک تک افراد خانواده خواهد ماند. با چنین راهکارهای ساده‌ای روابط خانوادگی‌تان را گرم‌تر و مستحکم‌تر و شادیتان را دو چندان نمایید.
  منبع : salamatnews.com  نویسنده :غریبهنظرات ♥
  مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کیف آرایشی رولی roll n go

  کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go، فوق العاده جا دار، یک وسیله کاربردی برای بانوان. مناسب برای افرادی که می خواهند تمام لوازم آرایش خود را همراه داشته باشند. طراحی زیبا و هوشمندانه ...

  قیمت : 18000 تومان

  
  تبلیغات
  هات آپ | آپلود , آپلود عکس رایگان،آپلود عکس با لینک مستقیم
  عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  اطلاعات
  1394
  1393
  تبلیغات
  دستبند مغناطیسی پاوربالانس
   http://www.takshop91.biz/uploads/13_1392391150.jpg
  میکرو تاچ مکس Micro Touch MAX

   خرید پستی

  شارژر همراه پاور بانک
   خرید پستی

  ساپورت بهاره طرح جين

   http://www.takshop91.biz/uploads/960_1425037969.jpg

  گردنبند دو قلب
   http://www.phototakshop91.com/aks/3/gardanbanddoghalb/2.jpg

  کیف پول و مدارک آلوما والتaluma wallet

   http://www.takshop91.biz/uploads/820_1389978483.jpg

  برس رنگ موی چادویی

  شال جادويي Magic Scarf

  ساپورت طرح چرم مشکی

  گن آه برا اصل هدیه چسب لیفتینگ

   گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

  رنگ مو هات هیوس hair chalk hot huez

  ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دار
   ساعت زنانه نگین دار طرح Love

  لینک ها
  ایران ناز
  روزگار..
  محاسبه WHR
  تبادل لینک رایگان
  ریاضیات
  مدل مانتو و ...
  خنده دارترین ها
  مجله مد
  مد لباس
  شهر آموزش
  بانکداری اسلامی
  خریدآنلاین(دیجی کالا)
  دانلود رایگان انیمیشن
  ایران جیب(اخبار و قیمت های روز)
  پاتوق یو(دانلود رایگان نرم افزار)
  سیستم جامع گلستان(پیام نور)
  ارسال لینک
  تبلیغات متنی
  همیشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسیدی همزمان در کنار دره ای عمیق نیز ایستاده ای
  امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]