close
تبلیغات در اینترنت

اتهامات توکلی علیه مهدی هاشمی / پاسخ وکیل مهدی هاشمی به اتهامات توکلی • موضوعات
  مطالب تصادفی
  ببینید و..

  تجربه کنید..!
  درباره : اخبار و حوادث
  ♥بازدید : 311 ♥


  اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید


  احمد توکلی روز‌گذشته نطق میان‌دستور خود را به «مهدی هاشمی» اختصاص داد و در شرایطی که در هفته‌های گذشته چهره‌هایی نظیر کریمی‌قدوسی و رسایی در نطق‌های خود خواستار صدور حکم حداکثری برای مهدی هاشمی شده بودند، به بیان بخش‌هایی از پرونده دادگاه غیرعلنی او پرداخت. 

   

  توکلی در نطق دیروز خود با‌اشاره به‌اینکه در این نطق می‌خواهم درباره پرونده مهدی هاشمی مطالبی را بیان کنم، علت چنین‌نطقی را این‌گونه توضیح داد: «مردم حق دارند که یکی از مهم‌ترین اتهامات این شخص را بدانند و آگاه باشند که در پرونده استات‌اویل، بیگانگان چه کردند و ما که ادعای اسلامیت داریم چه کرده‌ایم.»

   

  او همچنین درباره منبع اطلاعات خود گفت: «این اطلاعات از اسناد رسمی دولت نروژ، دولت آمریکا، بانک‌جهانی یا از داخل گرفته شده است.» هرچند در ادامه نطق احمد توکلی، حتی به مکالمات مهدی هاشمی در دادگاه نیز اشاره شد تا سوالاتی هم درباره منابع او ایجاد شود.

   توکلی در بیان مشروح تخلفات مهدی هاشمی گفت: «در ژوئن سال٢٠٠٢ مصادف با خرداد سال٨١ و ژانویه٢٠٠٣ شرکت ملی نفت دولتی نروژ دو نوبت به یک‌کارمند رسمی دولت که فرزند رییس‌جمهور اسبق ایران و مدیر عامل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت بوده است مبلغ پنج‌میلیون‌و‌٢٠٠هزار‌دلار می‌پردازد تا وی به استات‌اویل برای انعقاد قراردادی در پارس‌جنوبی کمک کند... برای پنهان‌کاری و پولشویی، قرارداد به‌ظاهر میان شرکت هورتون به مدیریت عباس یزادن‌پناه و استات‌اویل منعقد می‌شود، عباس یزدان‌پناه دوست دیرینه دوران دبیرستان و دانشگاه مهدی هاشمی بود.»

  توکلی در ادامه نطق خود جزییات دیگری از قرارداد استات‌اویل را به این شرح توضیح داد: « از سیر مذاکرات مهدی هاشمی نقش واسطه‌گری شرکت هورتون، رشوه‌های داده‌شده و منافع مورد انتظار استات‌اویل، سودآوری قرارداد فاسد منعقد‌شده و حواشی آن در دادگاه آمریکا یاد می‌شود و دادگاه مسوول، جرم استات‌اویل را پرداخت رشوه و عدم‌انعکاس درست‌و‌دقیق پرداخت‌های غیرقانونی می‌داند.»

   

  توکلی در ادامه با طرح این سوال که در این مدت در ایران چه گذشت؟ گفت: «در تاریخ ٢٤آبان٨٢ وزیر نفت ایران به وزیر اقتصاد وقت می‌نویسد «به‌دنبال انتشار مطالبی در روزنامه‌های نروژ، در اواسط شهریور هیاتی از طرف این وزارت به نروژ رفت و با وزیر نفت، دادستان عمومی نروژ و مدیران ارشد شرکت استات‌اویل طی جلسات طولانی گفت‌وگو کرد. بر‌اساس اظهارات مدیران استات‌اویل نقش مهدی هاشمی قطعی است و در انتها اعلام می‌کند که پرونده به طور کامل در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفته است.»

   

  وزیر اطلاعات وقت در گزارش به رییس‌جمهور می‌نویسد که ۹ملاقات بین مهدی هاشمی و استات‌اویل در اینجا و خارج از کشور انجام شده است و از قول مهدی هاشمی نقل می‌کند که من می‌خواستم نروژی‌ها را تشویق کنم که در عرصه پارس‌جنوبی فعال شوند و این ماجرا را نروژ و آمریکا برای لطمه‌زدن به رفسنجانی ساخته‌اند. وزارت اطلاعات همچنین مدعی می‌شود که ماجرا به این دلیل به مهدی هاشمی ارتباط داده شده که فساد درونی استات‌اویل پوشانده شود در‌حالی‌که نروژ پنجمین کشور جهان از حیث سلامت مالی است.» 

  توکلی پس از بیان این مطالب گفت: «باید پرسید شرح وظایف مدیر‌عامل سازمان بهینه‌سازی سوخت چه ربطی به قراردادهای نفتی خارجی دارد که مهدی هاشمی که حداقل ۹بار در اینجا و خارج از کشور با استات‌اویل ملاقات می‌کند؟» این نماینده تهران در مجلس سپس تصریح کرد: «وکلای وی کیفر‌خواست دادستان را بیانیه سیاسی می‌خوانند و ادعا می‌کنند که اسناد جمع‌آوری‌شده از طرق قضایی بین‌المللی رسمی از آمریکا و انگلیس معتبر نیست؛ چون این دوکشور دول متخاصم با ما هستند.

   

  متهم نیز در دفاعیه خود کیفر‌خواست را بیانیه شوم سیاسی می‌خواند و آن را وسیله تسویه‌حساب با پدرش می‌نامد. وی اعترافات متهمان دیگر را که چندنفر از آنها از اعضای دفتر خود او بودند، تحت شکنجه اعلام می‌کند. همچنین عباس یزدان‌پناه در دوبی به طرز مرموزی به قتل می‌رسد. مهدی هاشمی در دادگاه، پس از پخش فیلم اعترافات یزدان‌پناه که در بازداشت قبلی ضبط شده بود با عصبانیت می‌گوید قتل یزدان‌پناه کار مافیایی است و اعترافات او را رد می‌کند.

   اما اداره مبارزه قاطع با کلاهبرداری انگلستان وقتی به درخواست مقامات قضایی نروژ، دفاتر یزدان‌پناه در لندن را بازرسی می‌کند، اسناد مبادله‌شده بسیاری بین یزدان‌پناه و یار دیرینه‌اش به دست می‌آورند.» توکلی در بخش پایانی نطق خود هم تاکید کرد: «بنده به‌عنوان نماینده ملت ایران بخشی از اطلاعات ذی‌ربط را گفتم تا ملت که جز اجرای عدالت در برخورد با ضعیف و قوی از هر قشر و جناحی انتظاری ندارد، توجه داشته باشد که اگر قاضی دادگاه، فردا حکم قاطعی داد، دست غوغاسالاران متکی به زر و زور فاسدان را که به تخطئه قوه قضاییه خواهند پرداخت، بخواند و فریب‌سیاسی‌سازی پرونده را نخورد؛ خطی که از همان‌اول متهم و وکلایش درصدد القای آن بوده‌اند.»

   

  ----------------------------

  سید‌وحید ابوالمعالی، یکی از وکلای مهدی هاشمی، روز گذشته و در واکنش به نطق احمد توکلی، توضیحاتی را در اختیار «شرق» قرار داد. متن توضیحات وکیل مهدی هاشمی به این شرح است:


  جناب آقای توکلی در نطق خود در مجلس شورای اسلامی، مطالب کذبی را مطرح نمودند که لازم است در این خصوص توضیحاتی داده شود:

  ١) متاسفانه هرچه به روزهای پایانی دادرسی در شعبه٢٨ دادگاه ‌انقلاب نزدیک‌تر می‌‌شویم، فشارها به دستگاه قضا بیشتر می‌‌شود. آقای توکلی و برخی دیگر، به قول آقای رسایی فرار رو‌به‌جلو می‌‌نمایند و با ملتهب‌کردن فضا و مسموم‌نمودن اذهان‌عمومی، آگاه یا ناآگاه ولی ظاهرا زیرکانه، با شعار وجود فشار بر دستگاه قضا، خود عامل اصلی این فشار در مجلس و اذهان عمومی شده‌‌اند. آنها با شعار احترام به قانون و دستگاه قضا، از حکمی که هنوز صادر نشده است، دلواپسند.

  ٢) آقای توکلی درخصوص تاریخ‌‌ها خلاف‌واقع گفته‌‌اند، درخصوص نام اشخاص خلاف‌واقع گفته‌‌اند، در‌مورد مفاد احکام صادره از دادگاه‌های خارج از کشور هم خلاف‌واقع گفته و وقایع را تحریف کرده‌اند. ظاهرا ایشان از قانون پروایی ندارند، ولی چرا بدون ترس از آخرت به سادگی به دروغ می‌‌گویند که آقای هاشمی فلان مقدار دلار پول گرفته است؟

  سوال اینجاست که آیا ایشان اطلاع دارند که هرآنچه درخصوص پرونده آقای مهدی هاشمی به سمعشان رسانده‌‌اند، دروغ بوده است و بازهم به نشر این اکاذیب اهتمام دارند یا از دروغ‌بودن مطالبی که بیان می‌‌کنند بی‌‌اطلاعند؟ آیا درست است که ایشان آلت‌دست پرونده‌سازان شود؟ معنای استقلال قوه‌قضاییه و محرمانه‌بودن رسیدگی این است که ایشان به جزییات پرونده دسترسی ندارند. اما با‌این‌وجود و بدون‌اطلاع از جزییات و واقعیات پرونده، چگونه به سادگی بهتان می‌زنند و مطالبی را که تاکنون در هیچ دادگاه صالحی اثبات نشده و موجب هتک‌حرمت و حیثیت افراد است، از تریبون علنی مجلس منتشر می‌‌کنند؟

  بدیهی است در زمان مناسب و با رفع ملاحظات و قیود قانونی، تمامی واقعیات را برای مردم شریف منتشر خواهیم کرد تا سیه‌روی شود هرکه در او غش باشد.

  اخبار سیاسی  - شرق

     نویسنده :غریبهنظرات ♥
  مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کیف آرایشی رولی roll n go

  کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go، فوق العاده جا دار، یک وسیله کاربردی برای بانوان. مناسب برای افرادی که می خواهند تمام لوازم آرایش خود را همراه داشته باشند. طراحی زیبا و هوشمندانه ...

  قیمت : 18000 تومان

  
  تبلیغات
  هات آپ | آپلود , آپلود عکس رایگان،آپلود عکس با لینک مستقیم
  عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  اطلاعات
  1394
  1393
  تبلیغات
  دستبند مغناطیسی پاوربالانس
   http://www.takshop91.biz/uploads/13_1392391150.jpg
  میکرو تاچ مکس Micro Touch MAX

   خرید پستی

  شارژر همراه پاور بانک
   خرید پستی

  ساپورت بهاره طرح جين

   http://www.takshop91.biz/uploads/960_1425037969.jpg

  گردنبند دو قلب
   http://www.phototakshop91.com/aks/3/gardanbanddoghalb/2.jpg

  کیف پول و مدارک آلوما والتaluma wallet

   http://www.takshop91.biz/uploads/820_1389978483.jpg

  برس رنگ موی چادویی

  شال جادويي Magic Scarf

  ساپورت طرح چرم مشکی

  گن آه برا اصل هدیه چسب لیفتینگ

   گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

  رنگ مو هات هیوس hair chalk hot huez

  ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دار
   ساعت زنانه نگین دار طرح Love

  لینک ها
  ایران ناز
  روزگار..
  محاسبه WHR
  تبادل لینک رایگان
  ریاضیات
  مدل مانتو و ...
  خنده دارترین ها
  مجله مد
  مد لباس
  شهر آموزش
  بانکداری اسلامی
  خریدآنلاین(دیجی کالا)
  دانلود رایگان انیمیشن
  ایران جیب(اخبار و قیمت های روز)
  پاتوق یو(دانلود رایگان نرم افزار)
  سیستم جامع گلستان(پیام نور)
  ارسال لینک
  تبلیغات متنی
  همیشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسیدی همزمان در کنار دره ای عمیق نیز ایستاده ای
  امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]