close
تبلیغات در اینترنت

پاسخ به 5 سوال فوق العاده جنسی دخترانه • موضوعات
  مطالب تصادفی
  ببینید و..

  تجربه کنید..!
  درباره : سبک زندگی
  ♥بازدید : 297 ♥

  طی دوران بلوغ و حتی چند سال بعد از آن نیز، سوِالات زیادی در ذهن دختران جوان مطرح می شود که گاهی به دلیل شرم و خجالت، یا ترس و واهمه بدون جواب می ماند و همین مساله اضطراب زیادی در آنها ایجاد می کند.

  اگر والدین در پاسخگویی به ۵ سوال شایع دقت کنند و پاسخ دقیق به آنها بدهند، نگرانی و اضطراب دخترانشان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. آن سوالات و پاسخهایشان را در ادامه مطلب بخوانید.

  بسیاری از دختران نوجوان ممکن است سوالاتی درباره تغییرات خاص سن بلوغ داشته باشند و بسیاری از والدین نیز شاید ندانند فرزندشان چرا پریشان و مضطرب شده یا اگر والدینش را نزدیک به خود احساس کرد چه پاسخی باید به آن سوال بدهند.


  1 - تغییر رنگ در ترشحات مجرای تناسلی برای چیست ؟

  قبل از هر چیز باید بدانید ترشحات طبیعی مهبل فواید متعددی دارد: مهبل را تمیز و مرطوب نگه می دارد و در پیشگیری از عفونت آن کمک می کند. اگر چه رنگ، مقدار و حالت ترشحات مهبل در دوران قبل و بعد از عادت ماهیانه تغییر می کند و این مسئله کاملا طبیعی است، اما گاهی تغییر در این ترشحات نشانه ای از وجود مشکل است.

  ترشحات طبیعی مهبل هر از گاهی تغییر می کند: رقیق، چسبنده، غلیظ، و در مجموع باید گفت حالت آن متغیر است. نکته مهم در این ترشحات آن است که باید شفاف، سفید یا شیری مایل به سفید باشند. بنابراین، در مواردی که مشکلی وجود دارد، ترشحات دچار تغییراتی می شود، بوی آن تغییر کرده و نامطبوع می شود، رنگ آن سبز، خاکستری یا حالتی شبیه ترشحات عفونی می شود، در مهبل حالت خارش، سوزش، تورم و قرمزی به وجود می آید و یا حتی گاهی در دورانی به غیر از عادت ماهیانه از مهبل خون خارج می شود که در این موارد باید حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه شود.

  معمولا عفونت مهبل (باکتریایی یا قارچی) عامل شایعی در تغییر ترشحات آن است که بهتر است در این زمینه دقیق باشید. در عفونت قارچی مهبل ترشحات بسیار سفید و غلیظ می شود و شکل پیدا می کند، بوی ترشحات تند است و حالت خارش و سوزشی در مهبل یا اطراف آن حس می شود. در عفونتی که توسط باکتری ایجاد می شود، مقدار ترشحات زیادتر می شود و حالت کف آلود پیدا کرده، به رنگ خاکستری در می آید و بوی ترشحات نیز بسیار نامطبوع می شود. با مشاهده هر یک از علائم ذکر شده فورا به پزشک مراجعه کنید.

  ۲ - من که سنم از بلوغ گذشته، پس چرا عادت ماهیانه نمی شوم؟

  عادت ماهیانه دختران بعد از رسیدن به بلوغ اتفاق می افتد که البته سن بلوغ بین ۸ تا ۱۳ سال در دختران متفاوت است. اما اینکه بعضی دخترها زودتر و یا دیرتر به بلوغ برسند، طبیعی است. معمولا اولین عادت ماهیانه ۲ تا ۲/۵ سال بعد از اولین نشانه های بلوغ (که اغلب رشد پستان هاست) اتفاق می افتد. البته در بعضی دخترها کمتر از یک سال بعد از بلوغ و یا ۳ سال بعد از بلوغ هم عادت ماهیانه دیده می شود که طبیعی است.

  روش دیگری که بتوان زمان اولین عادت ماهیانه را حدس زد، ترشحات مهبل است که حدود ۶ ماه قبل از اولین عادت ماهیانه این ترشحات به صورت شفاف، سفید و مخاطی شکل دیده می شوند. سن اولین عادت ماهیانه به ارث هم بستگی دارد و شاید در مادر هم این اتفاق دیرتر افتاده باشد، بنابراین صرف اینکه ۱۴ سالگی گذشته و عادت ماهیانه رخ نداده مشکل ساز نیست.

  دیرتر شروع شدن عادت ماهیانه به عواملی دیگر هم بستگی دارد مثل لاغری شدید، کم خوری عصبی، ورزشکار بودن (ورزش شدید و دائمی)، استرس های شدید یا بعضی بیماری های خاص هم در تاخیر عادت ماهیانه دخالت دارند.

  ۳ - کوچک ماندن سینه ها یعنی اختلا ل در روند بلوغ؟

  تفاوت اندازه پستان ها کاملا طبیعی است. بخصوص اگر دخترها در سن بلوغ باشند. البته در اکثر خانم ها در سنین بعد از بلوغ هم اندازه پستان ها یکی نیست، همان طور که اندازه دو دست و پا یکسان نیست. معمولا اولین جوانه های پستان در سنین ۸ تا ۱۳ سالگی دیده می شود و در اکثر موارد رشد و بزرگ شدن یکی از پستان ها سریع تر از دیگری است.

  بعضی دختر خانم ها بعدها هم از این مسئله ناراحتند و فکر می کنند مشکلی وجود دارد. در این صورت اگر به یک پزشک متخصص زنان مراجعه شود، او شما را مطمئن می کند که مشکلی وجود ندارد. البته بهتر است دختر خانم ها همیشه در سنین بالاتر هم به پستان ها توجه داشته باشند و به هر نوع تغییر ظاهری آن توجه نشان دهند. به خصوص اینکه باید معاینه پستان ها را یاد بگیرند و هر ماه آنها را بررسی کنند.

  ۴- چرا عادت ماهیانه منظمی ندارم؟

  گاهی اینقدر در مورد عادت ماهیانه دقت می شود که انگار قرار است همه چیز مثل ساعت کار کند. در بین خانم ها این طور شایع شده که عادت ماهیانه باید هر ۴ هفته یک بار اتفاق بیفتد، در حالی که در اکثر خانم ها بی نظمی های زیادی در عادت ماهیانه وجود دارد. معمولا چرخه عادت ماهیانه ۲۸ روزه است، اما این عدد برای همه و حتی برای یک خانم در تمام طول سال ثابت نیست و ممکن است بین ۲۴ تا ۳۴ روز متغیر باشد. اولین روز عادت ماهیانه، روز اول چرخه یک خانم محسوب می شود. معمولا در روز چهاردهم یکی از تخمک ها از تخمدان خارج می شود که به آن تخمک گذاری می گویند و در صورت عدم حاملگی دو هفته بعد پوشش درونی رحم ریزش پیدا کرده و عادت ماهیانه اتفاق می افتد.

  معمولا تا ۲ سال بعد از اولین عادت ماهیانه بی نظمی های زیادی وجود دارد، اما بیماری، کاهش وزن شدید و استرس زیاد هم باعث بی نظمی در قاعدگی می شوند. حتی در مسافرت و یا تغییرات عمده زندگی (مثل مهاجرت و جابجایی) هم اختلال در زمان قاعدگی دیده می شود. طول مدت عادت ماهیانه هم از ۲ تا ۱۰ روز متفاوت است وحتی این مسئله هم همیشه در یک خانم ثابت نیست. بنابراین اگر داروی خاصی مصرف نشود، بیماری مشخصی وجود نداشته باشد و یا عدم تعادل هورمونی مطرح نباشد، بی نظمی در قاعدگی طبیعی است اما اگر این مسئله بسیار شدید و همیشگی شده است بهتر است با پزشک زنان صحبت شود تا مشکل زمینه ای بخصوص عدم تعادل هورمونی بررسی شود، بخصوص اگر این مسئله در دختر خانم ها بیش از ۳ سال طول بکشد.

  ۵ - چرا سینه هایم درد می گیرند؟

  درد پستان هر از گاهی اتفاق می افتد. این مسئله در دختر خانم ها در سن بلوغ و بعد از آن بیشتر به دلیل رشد پستان هاست. بخصوص در حمام هنگام شستشو و در خواب در وضعیت دمر این درد بیشتر حس می شود. با وجود این، از درد پستان ها هیچ وقت نباید براحتی گذشت. علاوه بر مسئله فوق، درد پستان ها در نزدیکی شروع عادت ماهیانه (یک هفته قبل) بسیار شایع است که به دلیل ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون اتفاق می افتد. این هورمون ها باعث تجمع آب در بدن شده و پستان ها را متورم می کنند. در اوایل حاملگی هم درد پستان ها شایع است که دقیقا به علت ترشح هورمون ها و تاثیر آنها بر پستان است. در صورتی که درد پستان ها در موارد ذکر شده اتفاق بیفتد و هیچ ترشحی از پستان وجود نداشته باشد معمولا این درد را با مصرف مسکن و یا حتی پوشیدن لباس زیر مناسب تر می‎توان برطرف کرد.

  تغذیه خوب و استراحت کافی در اوایل قاعدگی در تسکین این درد بی اثر نیست. بهتر است از یک هفته قبل از عادت ماهیانه از مصرف غذاهای شور و کافئین دار (مثل قهوه، چای و شکلات) پرهیز شود.اگر به غیر از مواقع ذکر شده در پستان ها دردی حس شد بهتر است بدون معطلی به پزشک مراجعه شود.


  http://dametjiz.ir/wp-content/uploads/2012/07/Nahal_wWw.DametJiz.Com-05.jpg  نویسنده :غریبهنظرات ♥
  مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کیف آرایشی رولی roll n go

  کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go، فوق العاده جا دار، یک وسیله کاربردی برای بانوان. مناسب برای افرادی که می خواهند تمام لوازم آرایش خود را همراه داشته باشند. طراحی زیبا و هوشمندانه ...

  قیمت : 18000 تومان

  
  تبلیغات
  هات آپ | آپلود , آپلود عکس رایگان،آپلود عکس با لینک مستقیم
  عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  اطلاعات
  1394
  1393
  تبلیغات
  دستبند مغناطیسی پاوربالانس
   http://www.takshop91.biz/uploads/13_1392391150.jpg
  میکرو تاچ مکس Micro Touch MAX

   خرید پستی

  شارژر همراه پاور بانک
   خرید پستی

  ساپورت بهاره طرح جين

   http://www.takshop91.biz/uploads/960_1425037969.jpg

  گردنبند دو قلب
   http://www.phototakshop91.com/aks/3/gardanbanddoghalb/2.jpg

  کیف پول و مدارک آلوما والتaluma wallet

   http://www.takshop91.biz/uploads/820_1389978483.jpg

  برس رنگ موی چادویی

  شال جادويي Magic Scarf

  ساپورت طرح چرم مشکی

  گن آه برا اصل هدیه چسب لیفتینگ

   گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

  رنگ مو هات هیوس hair chalk hot huez

  ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دار
   ساعت زنانه نگین دار طرح Love

  لینک ها
  ایران ناز
  روزگار..
  محاسبه WHR
  تبادل لینک رایگان
  ریاضیات
  مدل مانتو و ...
  خنده دارترین ها
  مجله مد
  مد لباس
  شهر آموزش
  بانکداری اسلامی
  خریدآنلاین(دیجی کالا)
  دانلود رایگان انیمیشن
  ایران جیب(اخبار و قیمت های روز)
  پاتوق یو(دانلود رایگان نرم افزار)
  سیستم جامع گلستان(پیام نور)
  ارسال لینک
  تبلیغات متنی
  همیشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسیدی همزمان در کنار دره ای عمیق نیز ایستاده ای
  امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]