close
تبلیغات در اینترنت

فساد زمان احمدی‌نژاد در تاریخ ایران بی‌سابقه بود • موضوعات
  مطالب تصادفی
  ببینید و..

  تجربه کنید..!
  درباره : اخبار و حوادث
  ♥بازدید : 270 ♥


  اخبار,اخبار سیاسی , اصلاح‌طلبان

   

  اخبار سیاسی - زمانی‌قمی در جمع شورای مشورتی اصلاح‌طلبان قم:
  فساد زمان احمدی‌نژاد در تاریخ ایران بی‌سابقه بود

  باید به مردم آگاهی داد که در دوران احمدی نژاد چه بلایی سر کشور و بیت المال آمد/اگر همه فسادهای دوران احمدی نژاد گفته شود، اصولگرایان تا 30 دیگر هم نمی توانند به قدرت برگردند/بدنه دولت هنوز از آدم های دولت قبل است/برای نیافتادن مجلس آینده به دست افراطیون تلاش می کنیم/تندروهای مخالف دولت با تمام توان به میدان آمدند/به جوانان اصلاح طلب میدان بدهیم/حدود 60 درصد واحدهای تولیدی ایران در زمان احمدی نژاد تعطیل شد/رکود و تورم میراث دولت قبل است/تحریم ها حاصل عملکرد احمدی نژاد بود

  محمود زمانی قمی، عضو هیئت رئیسه بنیاد باران، در سخنانی ضمن تشریح شرایط کشور در دوران دولت محمود احمدی‌نژاد، اوضاع کشور پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی، و همچنین اقدامات مخالفان دولت را تشریح و به تحلیل اوضاع سیاسی کشور در انتخابات سال آینده مجلس و وظیفه اصلاح طلبان در آن انتخابات پرداخت.

  به گزارش ایلنا ، محمود زمانی قمی، شب گذشته در جمع اعضای شورای مشورتی اصلاح طلبان استان قم، با اشاره به شرایط کشور در در دوران ۸ ساله دولت محمود احمدی‌نژاد، گفت: حذف نیروهای متعهد و مجرب در اکثر عرصه‌های کشور، توهین به چهره‌های بزرگ نظام و انقلاب، کوتوله پروری و ترویج تملق و چاپلوسی از ویژگی‌های بارز حاکم بر کشور در دوران دولت سابق بود.

  فساد زمان احمدی‌نژاد در تاریخ ایران بی‌سابقه بود
  وی با تأکید بر اینکه گسترش فساد اداری در دولت احمدی‌نژاد به اندازه‌ای بود که شاید در تاریخ ایران بی‌سابقه باشد، گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و در دولت‌های قبل از محمود احمدی‌نژاد، فساد اداری کشورمان شاید در حد سرماخوردگی بود اما فساد اداری در دوران دولت احمدی‌نژاد به حد سرطان پیشرفته رسید و به نوعی می‌توان گفت که فساد اداری نهادینه شد.

  این فعال سیاسی افزود: به حاشیه راندن عالمان و میدان دادن به مداحان نیز از شرایط حاکم بر کشور در دوران احمدی‌نژاد بود؛ برای مثال اگر شما سری به مغازه‌های عرضه محصولات فرهنگی در مرکز شهر قم می‌زدید، غلبه صورت بر سیرت دین و میدان پیدا کردن آدم‌های بعضا کم سواد را می‌دیدید؛ البته هنوز هم اثرات این شرایط آشکار است.

  وی با اشاره به شرایط حاکم بر دانشگاه‌های کشور در دوران احمدی‌نژاد نیز گفت: با تعطیلی انجمن‌های مستقل دانشجویی در دوران دولت‌های نهم و دهم، بسیاری از دانشجویان و دانشگاه‌ها، لطمه خوردند و از طرفی سعی کردند یک جریان خود ساخته از بیرون هدایت شده‌ای را جایگزین تشکل‌های مستقل دانشجویی کنند در حالی که این جریان هیچ همسویی با مطالبات مردم نداشت؛ در طول تاریخ دانشجویی کشور، تشکل‌های دانشجویی معمولا با مطالبات مردم همراهی داشتند اما این جریان آن قدر سراسیمه عمل می‌کرد که در مسیری غیر از مطالبات مردم حرکت می‌کرد؛ همچنین اخراج اساتید منتقد و جایگزین کردن افرادی از یک جریان از دیگر اقدامات دولت قبل در دانشگاه‌ها بود.

  زمانی قمی در ادامه سخنان خود، تزریق نیروهایی با دانش کم در ادارات و سازمان‌های مختلف را دستاورد دیگر دولت‌های نهم و دهم دانست و خاطرنشان کرد: برای مثال طبق یکی از آمار، سازمان میراث فرهنگی در ابتدای دولت احمدی‌نژاد، تنها ۱۹۰۰ نفر نیرو داشت اما در دولت سابق ۷۶۰۰ نفر را در این سازمان جا دادند و امروز همین مسئله یکی از دغدغه‌های دولت فعلی است؛ در یک بررسی اولیه، مشخص شده است که حدود ۱۴۰۰ نفر از این تعداد گفته شده، مدرک دیپلم و زیر دیپلم دارند اما در سازمان میراث فرهنگی جا داده شدند؛ متأسفانه بسیاری جاهای دیگر هم همین طور است.

  وی با بیان اینکه در دولت احمدی‌نژاد، بیشترین شعار مبارزه با فساد داده شد، اما متأسفانه بیشترین فساد در این دوران اتفاق افتاد، به نحوی که رشد اقتصادی ۶+ را به ۶- تبدیل کرد، گفت: دولت احمدی‌نژاد کشور را در شرایطی تحویل گرفت که رشد اقتصادی کشور ۶+ درصد بود؛ آن هم با قیمت نفتی که خیلی بالا نبود و رفته رفته اتکاء بودجه کشور به قیمت نفت کاهش پیدا می‌کرد، اما دیدیدم که این دولت احمدی‌نژاد در ‌‌نهایت کارش، کشور را با رشد اقتصادی ۶- درصد تحویل داد؛ آن هم در شرایطی که تا پایان دولت احمدی‌نژاد کل فروش نفت در تاریخ ایران ۱۲۰۰ میلیارد دلار بود که ۷۰۰ میلیارد دلار آن مربوط به دولت احمدی‌نژاد بود؛ با این سطح درآمد شاهد این اوضاع بد اقتصادی بودیم و این شرایط نشان می‌دهد که اتفاقاتی رخ داده است.

  حدود ۶۰ درصد واحدهای تولیدی ایران در زمان احمدی‌نژاد تعطیل شد
  عضو شورای مشاوران سیدمحمد خاتمی، با بیان اینکه در دوران دولت احمدی‌نژاد، مردم ایران عادت کرده بودند که هر هفته حداقل یک خبر بد که حالا یا افزایش تحریم‌ها، یا رفتن پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد و یا... باشد را بشنوند، یادآور شد: شرایط اقتصادی در دوران احمدی‌نژاد بسیار متلاطم بود و شاهد آن این است که حدود ۶۰ درصد از تولید ایران تعطیل شد که متأسفانه هنوز هم برخی از این واحدهای صنعتی و تولیدی تعطیل هستند؛ بانک‌ها در بد‌ترین وضعیت تاریخ خود قرار داشتند و بیشترین فساد در این دوران بود؛ به گونه‌ای که اگر کمی تعصب را کنار بگذاریم، شاید حتی در دوران قبل از انقلاب هم به اندازه دوران احمدی‌نژاد فساد اداری نداشتیم.

  اگر همه فسادهای دوران احمدی‌نژاد گفته شود، اصولگرایان تا ۳۰ سال دیگر نمی‌توانند به قدرت برگردند
  وی گفت: اگر چه برخی از فسادهای دوران احمدی‌نژاد مشخص شده، اما هنوز که هنوز است از برخی مسائل ایجاد شده در دولت احمدی‌نژاد پرده بر نداشته شده است؛ که البته من معتقدم باید گفته شود؛ قطعا اگر تمام مسائل دوران احمدی‌نژاد مشخص شده و مردم نسبت به همه مسائل انجام شده در دولت احمدی‌نژاد آشنا شوند، اصولگرایان تا ۳۰ سال دیگر هم نمی‌توانند به قدرت برگردند.

  زمانی قمی با تأکید بر اینکه ماهیت و هدف اصلی انقلاب اسلامی ایران این بود که مردم در جریان امورات کشور قرار گیرند، اظهار داشت: بنابر کدام مصلحتی نباید گفته شود که احمدی‌نژاد و دولت او داشتند کشور را نابود می‌کردند؟

  باید به مردم آگاهی داد که در دوران احمدی‌نژاد چه بلایی سر کشور و بیت‌المال آمد

  وی افزود: مخصوصا در زمان انتخابات باید به مردم آگاهی داد که در دوران احمدی‌نژاد چه بر سر کشور و بیت المال مردم آمد؛ ما نگفتن این مسائل را به مصلحت نمی‌دانیم و معتقدیم باید گفته شود، چرا که با گفتن این حقایق، نمی‌توانند به قدرت برگردند.

  تحریم‌ها حاصل عملکرد احمدی‌نژاد بود
  این فعال سیاسی با اشاره به عملکرد دولت احمدی‌نژاد در عرصه سیاست خارجی، گفت: در عرصه سیاست خارجی با نطق‌های پرهزینه و بدون سود، حاصلی جز رفتن پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد، صدور قطعنامه‌ها و بعد از آن سیل تحریم‌ها را نداشتیم؛ در ابتدا که می‌گفت این قطعنامه‌ها و تحریم‌ها، بی‌اثر و فقط کاغذپاره است اما در پایان کارش گفت که کار من خوب بود و فقط تحریم‌ها مشکل ایجاد کرد در حالی که این تحریم‌ها دستاورد کارهای خود او بود.

  وی یادآورد شد: در دوران دولت جناب آقای سیدمحمد خاتمی، اوضاع بین المللی و سیاست خارجی ما به اندازه‌ای خوب شده بود که عربستان سعودی برای اولین بار در تاریخ، سفیر شیعه به ایران فرستادند، اما اکنون کار به جایی رسیده است که وزیر خارجه عربستان به ژنو رفته و در خصوص مسئله نفت هر چیزی را قبول می‌کند تا ایران تحت فشار بیشتری قرار گیرد و امروز می‌بینیم که به بازیگر فعال منطقه تبدیل شدند.

  بدنه دولت هنوز از آدم‌های دولت قبل است
  زمانی قمی در ادامه سخنان خود گفت: البته در شرایط فعلی که دولت آقای روحانی روی کار آمده، فکر نمی‌کنیم همه چیز حل شده است، اما به لحاظ سیاسی شرایط و فضا باز شده و یا اینکه در دانشگاه‌ها فضای بهتری را شاهدیم؛ امروز اراده‌ها بر این نیست که آدم‌های توانمند حذف شوند؛ گرچه معتقدم بدنه دولت هنوز از آدم‌های دولت قبل است.

  وی افزود: در عرصه سیاست خارجی نیز فعالیت‌های خوبی شده و امروز دیگر کشوری نمی‌آید، ایران را تهدید به جنگ نظامی و... کند.

  رکود و تورم میراث دولت قبل است
  عضو هیئت رئیسه بنیاد باران گفت: در شرایط فعلی و در عرصه اقتصادی نیز، جلوی خبرهای بدی که هر چند روز یک بار در دوره احمدی‌نژاد شاهد آن بودیم، گرفته شد، اما باید توجه داشته باشیم که شرایط رکود اقتصادی و تورم همزمان که میراث دولت قبل است، اثرات خود را دارد، اما باید این نکته را هم قبول کنیم که سعی دولت بر این است که بر شرایط بد گذشته غلبه کند.

  تندروهای مخالف دولت با تمام توان به میدان آمدند
  وی تأکید کرد: در عرصه سیاست خارجی اگرچه دولت آقای روحانی فعالیت‌های خوبی انجام داده اما در داخل کشور، تندروهای مخالف دولت، با تمام توان خود به میدان آمده‌اند.

  زمانی قمی گفت: مخالفان دولت درصدد آن هستند که مجلس آینده را در دست بگیرند و دولت را یک دوره‌ای کنند؛ اگر هم گاهی علیه هم حرف می‌زنند، فیلم بازی می‌کنند و در ‌‌نهایت یکی می‌شوند؛ و همچنین جلسات آن‌ها در تهران و قم به شدت فعال شده است.

  وی با بیان اینکه در شرایط فعلی که مخالفان اصلاحات و اعتدال با تمام توان به میدان آمده‌اند، اتحاد ما اصلاح طلبان بسیار مهم است، گفت: تلاش‌های خوبی در جریان اصلاحات انجام شده تا به یک اتحاد کامل برسیم و امیدواریم این مهم تحقق پیدا کند؛ آقای موسوی لاری نیز اخیرا جلساتی را با آقایان عارف، هاشمی و خاتمی داشته که همه در راستای وحدت انجام می‌شود.

  به جوانان اصلاح‌طلب میدان بدهیم
  این فعال سیاسی اصلاح طلب، با بیان اینکه در انتخابات آینده مجلس باید به جوان‌های اصلاح طلب میدان بدهیم، گفت: چرا باید در هر انتخابات مجلسی، اصلاح طلبان، روی چهره‌هایی مثل من تمرکز کنند؟ چه اشکالی دارد که یک بار ما کنار بنشینیم و چهره‌های جوان و شاداب‌تر بیایند؟ اینکه عده‌ای از بالا به پایین مسائل را نگاه کنند خلاف مشی اصلاح طلبی است و به همین دلیل باید به جوان تر‌ها هم میدان داد.

  وی افزود: برای اتحاد اصلاح طلبان در تمام کشور و استان‌ها، باید همه اصلاح طلبان از شورای مشورتی گرفته تا شورای هماهنگی، و همه ریش سفیدان اصلاح طلب و جوانان دعوت شوند تا به راهکارهای خوبی برسیم.

  برای نیفتادن مجلس آینده به دست افراطیون تلاش می‌کنیم
  زمانی قمی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه نمی‌خواهیم مجلس آینده در دست افراطیون بیافتد و برای تحقق این خواسته تلاش می‌کنیم، گفت: برای جلوگیری از موفقیت افراطیون در انتخابات آینده مجلس، چهارگانه، دولت، هاشمی، خاتمی و عارف باید با هم پیش بروند.

  وی با بیان اینکه اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس باید با عقلانیت عمل کنند، خاطرنشان کرد: طبیعی است که در شرایطی که یک افراطی تندرو و یک اصولگرای معتدل و معقول باشد به سمت آن انسان معقول و معتدل گرایش پیدا می‌کنیم؛ اگر یک سنگ دست ما باشد، باید آن را به وسط تابلوی افراطی‌گری بزنیم تا کشور از شر آن‌ها در امان باشد و قطعا هر قدر آسیب به این تابلوی افراطی‌گری بیشتر باشد، کشور رشد می‌کند، چرا که رشد افراطی‌گری، برای همه کشور و مردم، زیان دارد.
  اخبار سیاسی - ایلنا

     نویسنده :غریبهنظرات ♥
  مطالب مرتبط
  ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  کیف آرایشی رولی roll n go

  کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go، فوق العاده جا دار، یک وسیله کاربردی برای بانوان. مناسب برای افرادی که می خواهند تمام لوازم آرایش خود را همراه داشته باشند. طراحی زیبا و هوشمندانه ...

  قیمت : 18000 تومان

  
  تبلیغات
  هات آپ | آپلود , آپلود عکس رایگان،آپلود عکس با لینک مستقیم
  عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  اطلاعات
  1394
  1393
  تبلیغات
  دستبند مغناطیسی پاوربالانس
   http://www.takshop91.biz/uploads/13_1392391150.jpg
  میکرو تاچ مکس Micro Touch MAX

   خرید پستی

  شارژر همراه پاور بانک
   خرید پستی

  ساپورت بهاره طرح جين

   http://www.takshop91.biz/uploads/960_1425037969.jpg

  گردنبند دو قلب
   http://www.phototakshop91.com/aks/3/gardanbanddoghalb/2.jpg

  کیف پول و مدارک آلوما والتaluma wallet

   http://www.takshop91.biz/uploads/820_1389978483.jpg

  برس رنگ موی چادویی

  شال جادويي Magic Scarf

  ساپورت طرح چرم مشکی

  گن آه برا اصل هدیه چسب لیفتینگ

   گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

  رنگ مو هات هیوس hair chalk hot huez

  ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دار
   ساعت زنانه نگین دار طرح Love

  لینک ها
  ایران ناز
  روزگار..
  محاسبه WHR
  تبادل لینک رایگان
  ریاضیات
  مدل مانتو و ...
  خنده دارترین ها
  مجله مد
  مد لباس
  شهر آموزش
  بانکداری اسلامی
  خریدآنلاین(دیجی کالا)
  دانلود رایگان انیمیشن
  ایران جیب(اخبار و قیمت های روز)
  پاتوق یو(دانلود رایگان نرم افزار)
  سیستم جامع گلستان(پیام نور)
  ارسال لینک
  تبلیغات متنی
  همیشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسیدی همزمان در کنار دره ای عمیق نیز ایستاده ای
  امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]